Tuja

Olejek tui jest znany ze swych naturalnych właściwości konserwujących. Olejek ten pochodzi z rodzimych kanadyjski tui i działa jako silny środek oczyszczający, zapewniając ciepły, ziemisty aromat.

Tuja znana jest jako „drzewo życia”, jest majestatycznej wielkości i bogata w unikalne korzyści. Olejek tui zawiera skoncentrowany tropolon, takie jak hinokitiol, które należą do grupy związków chemicznych, które zabezpieczają przed chorobami środowiskowymi i sezonowym oraz mają silne działanie oczyszczające. Związki te mają także właściwości zmiękczające, nawilżające, kondycjonujące skórę oraz odstraszające owady. Kwas tyglowy kolejna pochodna tropolonu badano pod kątem jego zdolności do ochrony przed zagrożeniami środowiska. Rdzenni mieszkańcy Kanady  szeroko wykorzystywali wszystkie części drzewa tui  jako lekarstwa jak również do produkcji statków, totemów, koszy i odzieży. Ze względu na naturalne właściwości konserwujące Tuja zabezpiecza drewno przed gniciem, co sprawia, że popularna jest w stolarce i konserwowaniu powierzchni naturalnego drewna. 

 

Podstawowe zalety:

Chroni przed chorobami środowiskowymi i sezonowymi.

Jest potężnym środkiem oczyszczającym.

Naturalny środek odstraszający owady i środek konserwujący drewno.

Posiada właściwości zmiekczające, nawilżające, kondycjonujące skórę.

 

Zastosowanie:
Dodaj kilka kropli do spryskiwacza z wodą i spryskaj powierzchnie lub ręce w celu ochrony przed bakteriami i zanieczyszczeniami.

Nałóż na nadgarstki i kostki podczas wędrówki.

Rozlej do oczyszczania powietrza i do odstraszania owadów wewnątrz domu.

Zmieszaj 4 krople olejku tui i 2 krople olejku cytryny jako naturalny środek konserwujący i polerujący.

Użyj podczas medytacji dla poczucia spokoju i ciszy.

 

Jak stosować?

Dyfuzor: Użyj trzy do czterech kropli w dyfuzorze. 

Miejscowe zastosowanie: stosuj jedną lub dwie krople dla wybranego obszaru ciała. Połącz z olejem kokosowym doTERRA, aby zminimalizować wrażliwość skóry.

 

Opis aromatu:

drzewny, ciepły, ziemisty

Metoda pozyskiwania:
destylacja z parą

Część rośliny:
Drewno

Główny składnik:
kwas tyglowy, myrtenate metyl, troponol

 

Ostrzeżenia:
Może  podrażniać skórę. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, należy skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uszami i wewnętrznymi obszarami wrażliwymi.