Daglezja zielona / Jedlica Pseudotsuga menziesii

Pozyskiwany z młodych drzew w Nowej Zelandii, olejek jedlicy inaczej zwany daglezją Douglasa oczyszcza drogi oddechowe podczas użycia aromatycznego i oczyszczają skórę, gdy stosowane miejscowo. Daglezja to drzewo iglaste, które rośnie w całej Ameryce Północnej. To wysokie, wiecznie zielone drzewo jest często wykorzystywany w przemyśle drzewek Bożonarodzeniowych  i ma cytrusowy zapach, który również jest słodki i orzeźwiający. Pozyskiwanie olejku jedlicy doTERRA jest zrównoważone dla natury i pozyskiwane z młodych drzew w Nowej Zelandii, gdzie jest to wysoce inwazyjny gatunek zagrażający ekosystemowi kraju.. Jedlica ma unikalny skład chemiczny, który jest szczególnie bogaty w beta-pinen, przyczyniając się do właściwości oczyszczania i wspierania dróg oddechowych. Jedlicę można również stosować do oczyszczania skóry oraz poprawy nastroju. Łącząc daglezję zieloną z olejkami cytrusowymi tworzymy lepsze samopoczucie podczas  odświeżania powietrza.

 

Podstawowe zalety

  • Oczyszcza drogi oddechowe i ułatwia oddychanie
  • Oczyszczanie skóry
  • Wspiera pozytywny nastrój i koncentrację

 

Zastosowanie:

  • Połącz daglezję zieloną z dziką pomarańczą, cytryną lub bergamotką w dyfuzorze, aby odświeżyć powietrze, poprawić nastrój i polepszyć koncentrację.
  • Dodaj 1 kroplę do płynu do demakijażu, mydła w kostce albo  żelu do mycia ciała, dzięki czemu uzyskasz dodatkowe korzyści czyszczące oraz regenerujący aromat.
  • Rozproszone 2-3 krople daglezji zielonej z 2-3 kroplami olejku eukaliptusowego wcieraj w dłonie i wdychaj głęboko, aby oczyszczać drogi oddechowe i ułatwiać oddychanie.
  • Połącz z 1-2 kroplami golterii jako relaksujący masaż.

 

Jak stosować?

Dyfuzor: Użyj od trzech do czterech kropli w dyfuzorze. 

Miejscowe zastosowanie: stosować jedną lub dwie krople dla wybranego obszaru ciała. Połącz z olejem kokosowym doTERRA, aby zminimalizować wrażliwość skóry.

 

Opis aromatu:
Czyste, świeże, drzewny, lekki

Metoda pozyskiwania:
destylacja  parą

Część rośliny:

Gałęzie/Liść
Główne składniki:B-pinen, a-pinen, 3-carvene, sabinene

 

Ostrzeżenia:

Może podrażniać skórę. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, należy skonsultować się z lekarzem. Unikaj kontaktu z oczami, uszami i wewnętrznymi obszarami wrażliwymi.