Olejek z drzewa cedrowego ma właściwości, które pomagają uspokoić umysł i ciało. Jego  ciepły, drzewny zapach ma odprężające działanie, gdy stosowany jest miejscowo lub aromatycznie. Olejek z drzewa cedrowego znany jest ze swojej bogatej barwy zapachu i ciepłego leśnego zapachu. Olejek cedrowy zapewnia mnóstwo korzyści. Pochodzi z zimnego klimatu, kwitnie na dużych wysokościach i dorasta do 30 metrów. Przypominając jego wielkość i siłę, cedrowy ma aromat „uziemienia” i wywołuje uczucie dobrego samopoczucia i witalności. Przy podawaniu miejscowym, olejek cedrowy ma właściwości oczyszczające. Dodatkowo, olejek cedrowy jest często stosowany w terapii masażu w celu relaksu, odpoczynku i by uspokoić umysł i ciało.

 

Podstawowe zalety:

Naturalnie odstrasza insekty

Wspomaga relaksację

 

Zastosowanie:

Po trudnym dniu, uzyj w dyfuzorze by stworzyć odprężającą atmosferę.

Podczas rutynowych zabiegów na twarz, dodaj jedną do dwóch kropli.

Umieścić kroplę na wacik i umieścić w szafie, aby przeciwdziałąć ćmom.

 

Instrukcje stosowania:

Dyfuzor: Użyj trzech do czterech kropli w dyfuzorze.
Miejscowe zastosowanie: stosuj jedną lub dwie krople na wybraną część ciała. Rozcieńcz w olej kokosowy doTERRA, aby zminimalizować wrażliwość skóry.

 

Opis aromatu:
Zielny, kamfora

Metoda zbioru:

destylacja parą

Część rośliny:

Drewno
 
Główny składniki:α-cedren, cedrolu, thujosene

 

Ostrzeżenia:

Może podrażniać skórę. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, należy skonsultować się z lekarzem. Unikaj kontaktu z oczami, uszami i wewnętrznymi obszarami wrażliwymi