Goździk  Eugenia caryophyllata

Znany ze swojej zdolności do oczyszczenia zębów i dziąseł, olejek goździkowy jest również stymulujący i energetyzujący olejkiem, który wytwarza ciepły, drzewny aromat. Goździk był używany przez wiele lat w preparatach dentystycznych, słodyczach i gumach ze względu na swój smak i właściwości oczyszczania jamy ustnej oraz innych korzyści. Jego główny składnik chemiczny, eugenol, czyni go bardzo stymulującym i energetyzującym olejkiem eterycznym, który może być stosowany w postaci oleju do masażu lub pieczenia. Goździk ma silne właściwości antyoksydacyjne i wspiera układ sercowo-naczyniowy, gdy jest stosowany wewnętrznie. * Jako przyprawa do gotowania, goździk dodaje korzenny smak każdej potrawie i deserom, zapewniając jednocześnie wewnętrzne korzyści dla zdrowia. * Jedna kropla może oczyścić zęby i dziąsła dając jednocześnie świeży oddech.

 

Podstawowe zalety:

  • Silne właściwości antyoksydacyjne *
  • Wspiera układ sercowo-naczyniowy *
  • Pomaga dbać o czyste zęby i dziąsła

 

Zastosowanie:

  • Dodaj jedną kroplę do pasty do czyszczenia zębów i dziąseł.
  • Umieść jedną kroplę w 100 ml wody i płukaj jamę ustną by  uzyskać kojący efekt.
  • Weź w kapsułce, by wspieranie układu krążenia. *

 

Jak stosować?

Dyfuzor: Użyj od trzech do czterech kropli w dyfuzorze. 

Stosowanie wewnętrzne: Rozpuścić jedną kroplę w 100 ml cieczy. 

Miejscowe zastosowanie: stosować jedną lub dwie krople dla wybranego obszaru ciała. Połącz z olejem kokosowym doTERRA, aby zminimalizować wrażliwość skóry.

 

Opis aromatu:
Bardzo ostry, ciepły, drzewny z nutą skóry

Metoda pozyskiwania:
destylacja  parą

Część rośliny:

Pączek
 
Główne składniki:eugenol

 

Ostrzeżenia:

Może podrażniać skórę. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, należy skonsultować się z lekarzem. Unikaj kontaktu z oczami, uszami i wewnętrznymi obszarami wrażliwymi.