Kolendra Coriandum sativum

Świeży, ziołowy zapach olejku kolendry sprawia, że jest przydatny zarówno do gotowania, a także ma ogromne właściwości odtruwające i oczyszczające. Zarówno zastosowanie kulinarne jak i dodatkowe korzyści kolendry zostały udokumentowane przez wieki. Olejek kolendry wspiera zdrowe trawienie i działa jako silny środek czyszczący i odtruwający. * Stosowana miejscowo, kolendra jest bardzo kojąca i chłodząca dla skóry. Kolendra może być stosowana na niestrawność, ma właściwości antyoksydacyjne umożliwiające eliminowanie wolnych rodników, przyczynia się do neutralizowania metali ciężkich z ciała ludzkiego. Ma bardzo silne działanie antybakteryjne i jest stosowana jako środek przeciw grzybicom. Dodaje świeży, ziołowy aromat do różnych mieszanek olejków gdy jest rozpraszany w powietrzu. Zastosowań kulinarnych olejku kolendry są nieograniczone, daje aromatyczny smak do mięs, sałatek, dipów i guacamole.

 

Podstawowe zalety:

  • Wspiera i poprawia trawienie *
  • Bardzo silnie oczyszcza i odtruwa organizm *
  • Daje świeży i smaczny smak do potraw

 

Zastosowanie:

  • Umieść dwie krople w kapsułce, by doświadczyć oczyszczenia i działania odtruwającego. *
  • Dodaj do frytek, sałatek, dipów, by dodać smak do potraw.
  • Rozproszony w powietrzu z olejkiem cytrusowym daje świeży, ziołowy aromat.
  • Wspomaga  trawieniem po obfitych i ciężkich posiłkach. *

 

Jak stosować?

Dyfuzor: Użyj od trzech do czterech kropli w dyfuzorze. 

Stosowanie wewnętrzne: Rozpuścić jedną kroplę w 100 ml cieczy. 

Miejscowe zastosowanie: stosować jedną lub dwie krople dla wybranego obszaru ciała. Połącz z olejem kokosowym doTERRA, aby zminimalizować wrażliwość skóry.

 

Opis aromatu:
Świeży, ziołowy, słodki, ostry

Metoda pozyskiwania:
destylacja  parą

Część rośliny:

liść
Główne składniki:Linalool, decenal

 

Ostrzeżenia:

Może podrażniać skórę. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, należy skonsultować się z lekarzem. Unikaj kontaktu z oczami, uszami i wewnętrznymi obszarami wrażliwymi.