Dlaczego doTERRA?

Olejki doTERRA należą do najwyższej klasy olejków terapeutycznych na świecie. Wybierając doTERRA, wybierasz olejki delikatnie i ostrożnie destylowane z roślin, które zostały wytrwale zebrane w idealnym momencie przez doświadczonych hodowców z całego świata, by tworzyć idealną kompozycję ekstraktu i skuteczność.

Każdy olejek doTERRA jest starannie i dokładnie testowany z wykorzystaniem rygorystycznych wymagań protokołu jakości CPTG Certyfikowanej Czystej Klasy Terapeutycznej®. Doświadczeni użytkownicy najczystszych olejków potrafią natychmiast rozpoznać najwyższą jakości naturalnych, bezpiecznych, skutecznych, terapeutycznych klasy doTERRA olejków eterycznych.  Nauka destylacji olejków eterycznych, jest także sztuką. Destylatorzy polegają nie tylko na wieloletnim doświadczeniu, ale także korzystają z nowoczesnych technologii. Najbardziej rozpowszechnioną metodą ekstrakcji olejków eterycznych jest destylacja parą o małej temperaturze ogrzewania. W procesie tym para wodna pod ciśnieniem przepływa przez materiał roślinny. Olejki eteryczne są uwalniane z roślin i dają się porwać parze. Gdy para się schłodzi woda i oleje naturalnie oddzielają się i zbiera się olej . W celu zapewnienia najwyższej jakości, olejowy ekstrakt, prawidłowy skład chemiczny, temperatura i ciśnienie muszą być ściśle kontrolowane.

Na niektórych opakowaniach perfum i kosmetyków widnieje informacja, że zawierają olejki eteryczne. W większości przypadków są to jednak syntetyczne (sztuczne) odpowiedniki olejków. Do tej kategorii należą także preparaty, w których naturalne olejki eteryczne stanowią tylko część wszystkich składników (tak zwane „hybrydy”). Takie olejki mogą ładnie pachnieć, jednak nie posiadają one właściwości leczniczych (przeciwnie, mogą być szkodliwe dla zdrowia).

Olejki doTERRA:

-Nie zawierają sztucznych składników, ani syntetycznych olejków

-Nie zawierają żadnych zanieczyszczeń (np. pestycydów, czy innych środków chemicznych)

-Nie zawierają elementów pochodzących z obcych roślin, które niszczą właściwą kompozycję aktywnych naturalnych składników danej rośliny

-Pochodzą tylko z roślin uprawianych w ich rodzimym środowisku

-Rośliny zbierane są w najbardziej optymalnym momencie   

-Olejki wydobywane są z określonej części rośliny odpowiednią metodą i w odpowiednich warunkach (temperatura, itp.)